Dieta dla mężczyzn

Mężczyźni w przeciwieństwie do kobiet wszelkie diety traktują z dużym dystansem. Nie chcą być źle traktowani wśród kolegów i boją się ich reakcji na wieść o diecie. Niestety zbyt duża waga może spowodować poważne problemy zdrowotne oraz obniżenie Twojej samooceny. Na szczęście zastosowanie odpowiedniej diety wcale nie jest takie trudne, jakby mogło się to wydawać. Twój organizm znacząco różni się od organizmu kobiety, lecz dzięki tym różnicom łatwiej jest ułożyć odpowiednią dietę dla Ciebie, niż dla kobiety. Jeszcze jednym czynnikiem, który przemawia na Twoją korzyść jest to, że mężczyźni mają większe stawki metaboliczne i mniejsze skłonności do gromadzenia tłuszczu w porównaniu do kobiet.

Problem mężczyzn polega na kumulowaniu się tłuszczu głownie w okolicach brzucha, tworząc tak zwany „piwny brzuszek”. Jednak takie gromadzenie się tłuszczu prowadzi często do choroby wieńcowej, cukrzycy czy też nadciśnienia tętniczego.

Być może diety wydają Ci się być zbyt kobiece. Nie powinieneś tak twierdzić, ponieważ stawką w tej grze jest nie tylko Twoja męskość, ale także zdrowie i dobre samopoczucie. Dieta to nic strasznego! Każdy kulturysta wie o tym, że dieta jest podstawą bez której budowanie masy mięśniowej i zgubienie tłuszczu jest niemal niemożliwe. Bierz z nich przykład!

Najlepsza dieta dla mężczyzn wcale nie musi być wypełniona wymyślnymi strategiami dietetycznymi. Wystarczą proste zmiany w Twoim dotychczasowym życiu. Zdziwisz się jak duże efekty mogą one przynieść.

Pierwsza i najważniejszą zmianą będzie wyrobienie w sobie nawyku jadania o tych samych porach. Postaraj się także unikać fast foodów, tłustych potraw oraz wprowadź do swoich codziennych posiłków więcej warzyw, owoców oraz produktów z pełnego ziarna. Dodaj do swojej diety ryby oraz zamień czerwone mięso na mięso z kurczaka. Aby skutecznie zgubić tłuszcz powinieneś także uprawiać jakiś sport lub zapisać się na siłownie. Tak naprawdę nie trzeba nic więcej, poza umiarkowaną ilością jedzenia i codzienną aktywnością fizyczną.

Pamiętaj że Twoje zdrowie jest najważniejsze, a prowadząc zdrowy tryb życia na pewno nie zostaniesz wyśmiany przez kolegów. Zapewniam Cię, że wielu na pewno zaimponujesz i będą chcieli pójść w Twoje ślady.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *