• POLECANE PRODUKTY:
  • Dietrine
  • Avatrim
  • Hoodia Gordoni Plus
  • Acai Berry Select

Dieta sokowa

10 Kwi
Autor: Dorota
Silvets - Kompleks naturalnych składników wspomagających odchudzanie

Dieta sokowa to dość rewolucyjny sposób na osiągnięcie pięknej sylwetki, pozwalający na wyeliminowanie z organizmu toksyn. Daje szybkie efekty. Jest przy tym przeważnie dobrze tolerowana. Polecana zwłaszcza dla aktywnie żyjących osób, czujących się zmęczonymi i zestresowanymi codziennymi obowiązkami.

Według twórcy diety sokowej, profesora Michała Tombaka, jest doskonałym sposobem na bóle głowy, powracające zaparcia. Jest dobrze znoszona przez osoby cierpiące na wrzody żołądka oraz hemoroidy. Skutecznie i na długo poprawia wygląd cery! Jednak uwaga! Dieta sokowa dostarcza minimalne ilości kalorii, może powodować osłabnięcia, nudności zmniejszenie koncentracji, problemy podczas wysiłku fizycznego. Istnieje również wysokie zagrożenie wystąpienia efektu jo-jo.

Twórca
Michał Tombak twórca diety to profesor, biochemik znany na świecie ze swojej filozofii naturalnego leczenia. Skuteczność swoich terapii opiera na działaniu w 100% naturalnych substancji. Propagator zabiegów płukania jelita oraz wykonywania lewatyw. Znane jest jego powiedzenie sugerujące, że tylko ograniczenie ilości przyjmowanych pokarmów może uratować nas od chorób cywilizacyjnych. Według Tombaka przy pomocy łyżki i widelca wprowadzamy się do grobu. Prawidłowe odżywianie uważa za prawdziwą sztukę XXI wieku.

Zasady diety
Dieta sokowa składa się z kilku etapów. Trwa sześć dni. Pierwsze trzy dni to płukanie jelita, które można wspomagać przez wykonywanie lewatywy. Następne dni to wprowadzanie kolejnych produktów odżywczych. Dieta sokowa polega na codziennym wypijaniu wody z siarczanem magnezu (solą gorzką). Ten delikatny w działaniu roztwór przeczyszczający należy pić każdego ranka. Jego działanie jest powszechnie znane w medycynie. Podczas dnia, by dostarczyć organizmowi witamin i składników mineralnych oraz by przeciwdziałać odwodnieniu, należy pić mieszankę wykonaną z soków z cytrusów.

Po zakończeniu diety sokowej przez dwa miesiące zalecane jest wyłączenie z codziennej diety białej mąki, słodyczy, przetworów konserwowych, cukru. Nie zaleca się łączenia węglowodanów z białkami. Należy ograniczać spożywanie tłustych i smażonych potraw. Przez okres dwóch miesięcy nabiał powinien występować w diecie jedynie jako zsiadłe mleko (do jednej szklanki dziennie) i biały tłusty ser (do 50 gramów dziennie). Dozwolone są małe ilości masła, ryb, jajek, mięsa i sera. Co w takim razie ma stanowić główny punkt jadłospisu? Warzywa, owoce, kasze, sałatki i soki z owoców cytrusowych.

Przykład jadłospisu – dieta sokowa:

Dzień 1-3
Rano, od razu po przebudzeniu wypij szklankę ciepłej wody z rozpuszczoną w niej łyżką gorzkiej soli stołowej. Zaraz potem ciepło się ubierz.
Następnie przygotuj mieszankę soków: wyciśnij 900 ml (około 3,5 szklanki) soku z grejpfrutów, dodaj 900 ml soku ze świeżych pomarańczy, 200 ml soku z cytryn i 2 litry wody. Dokładnie wymieszaj. Odstaw do lodówki. Co 30 minut wypijaj po 100 ml mieszanki. Pij przygotowany roztwór aż się nie skończy. Gdy poczujesz głód, możesz sięgnąć po grejpfruty lub pomarańcze. Przed snem wypij napar z ziół przeczyszczających (możesz wykorzystać gotowe produkty dostępne na rynku).

Dzień 4-5

Stosuj się do zaleceń z poprzednich dni. Jednak zamiast tej samej mieszanki przygotowanej z soków cytrusów możesz pić sok z jabłek lub marchwi. Samodzielnie, według uznania, dobierz proporcje. Gdy odczujesz głód, jedz owoce i warzywa.

Dzień 6
Stosuj się do zaleceń z dni poprzednich. Dietę możesz wzbogacić o kaszę, ryby i jaja – jednak w niewielkich ilościach.

Kategoria: Diety