• POLECANE PRODUKTY:
 • Dietrine
 • Avatrim
 • Hoodia Gordoni Plus
 • Acai Berry Select

Dieta niskowęglanowa – od czego zacząć?

27 Sie
Autor: Dorota
Silvets - Kompleks naturalnych składników wspomagających odchudzanie

Niskowęglanowe jedzenie podbija wiele serc. Jest jednym z najnowszych i najbardziej popularnych sposobów odżywiania się, mających prowadzić do utraty zbędnych kilogramów. Zmień codzienne nawyki i strać to, co Ci tak ciąży!

 1. Wybierz dietę odpowiednią dla siebie. Masz dość szeroki wybór. Możesz zdecydować się, na przykład, na dietę Atkinsa, czy dietę South Beach. Sprawdź, czym różnią się poszczególne sposoby odżywiania i wybierz najbardziej optymalny.
 2. Przyjrzyj się węglowodanom, jakie spożywasz. Pozostaw w swojej diecie najzdrowsze węglowodany złożone: pieczywo pełnoziarniste, niektóre owoce i warzywa, rośliny strączkowe. Pamiętaj, by nie wyeliminować z diety wszystkich węglowodanów.
 3. Pozbądź się wszystkich niezdrowych prostych węglowodanów. Zrób porządek w lodówce i spiżarce. Pozostaw w nich tylko to, co naprawdę jest wskazane w Twojej diecie.
 4. Czytaj etykiety znajdujące się na produktach, by poznać prawdziwy skład i zawartość węglowodanów. Zwróć uwagę, że podawane na etykiecie wartości dotyczą jednej porcji. Zastanów się, ile porcji danego produktu włączysz do swojego menu.
 5. Wzbogać swoją dietę w produkty wysokobiałkowe, które zaspokajają głód i dostarczają cennych składników odżywczych. Nie zapominaj o spożywaniu ryb, które powinny często gościć na Twoim talerzu.
 6. Poszukaj w swojej okolicy restauracji serwującej dania niskowęglanowe. Zwróć uwagę na zawartość poszczególnych składników opisanych w menu. Podobną wiedzę powinieneś łatwo zdobyć również w restauracjach typu fast food. Dzięki temu będziesz wiedzieć, gdzie się udać, gdy poczujesz głód, a lodówka chwilowo pozostanie pusta.
 7. Wzbogać swoją dietę o błonnik. Powinieneś go spożywać w ilości minimum 20 gramów dziennie. Najprostsze będzie włączenie w dietę otrębów.
 8. Pij tyle wody, ile to tylko możliwe, by pozbyć się z organizmu toksyn i zaobserwować najlepsze efekty stosowania diety niskowęglanowej.
Kategoria: Diety