Activia – czy rzeczywiście radzi sobie z problemami trawiennymi?

Praktyka każdego dnia pokazuje jak bardzo codzienne życie nie sprzyja zdrowemu odżywianiu. Nieodpowiednia dieta współistnieje z brakiem ruchu oraz z ciągłym przemęczeniem. Nie sposób nawet wymienić wszystkich błędów narażających stan naszego organizmu na choroby… Co gorsza nie popełniamy ich sporadycznie, ale najczęściej przywiązując się do nich, przekuwamy je w nawyki.
Codzienne zaniedbania objawiają się często w postaci wstydliwych problemów – wzdęć i zaparć. Zamiast iść do lekarza i dowiedzieć się, jak naprawdę sobie z nimi radzić, uciekamy się do „domowych metod”. Te niestety często zapędzają nas w kozi róg. Tymczasem, jak przekonuje Danone, by zapomnieć o swoich problemach, wystarczy systematyczne spożywanie Activii. Doprawdy?

Czym jest Activia?

Activia to najpopularniejszy na rynku jogurt probiotyczny, który wzbogacony został w szczep bakterii probiotycznych ActiRegularis. Bakterie znajdujące się w jego składzie są odporne na działanie kwasów żołądkowych, dzięki czemu mogą dostać się do jelita grubego, gdzie zaczynają swoją kluczową misję. Spożywanie jogurtu każdego dnia sprzyja trawieniu, pomaga w systematycznym wypróżnianiu i pomaga zapomnieć o wzdęciach. Wszystkie te zalety osiągane są w 100% naturalny sposób!

Jaką Activię wybrać?
Każda z nas jest różna, dlatego też producent przygotował jogurty Activia pod różnymi postaciami: dla pań aktywnych: Activię do picia; dla osób zabieganych, niemających czasu na przyrządzanie w ciągu dnia posiłku – Activię Mix w postaci małego dania z płatkami. Dostępne są również Activia w wersji klasycznego jogurtu owocowego, Activia musli (połączenie jogurtu z ziarnami zbóż) oraz Activia Naturalna (jogurt naturalny – doskonały dodatek do sosów, dipów) oraz Activia kefir.
Actvia dostępna jest w dwupakach oraz czteropakach (w najpopularniejszych smakach: truskawka, suszona śliwka, wiśnia, malina musli, brzoskwinia musli) i ośmiopakach (truskawka i suszona śliwka).

Jakie są opinie?
Activia to, według jej zwolenniczek, najsmaczniejszy jogurt na rynku, który reguluje pracę jelit. Pewne obiekcje można mieć do Activii Naturalnej, która nie daje tak pozytywnych walorów smakowych, jak inne jogurty naturalne. Z drugiej strony to oczywiście kwestia gustu…Dużą zaletą ma być również szybkość działania jogurtów Danone– nie trzeba czekać dwóch tygodni, by produkt zaczął poprawiać trawienie (!)

Pewnym zagrożeniem może być jednak uzależnienie od produktów spożywczych stymulujących trawienie. Po kilku tygodniach ich spożywania można zaobserwować pewny przymus, który każe systematycznie jeść Activię, by nie mieć wzdętego brzucha i problemów z wypróżnianiem. Wystarczy odstawić jogurt, by problemy trawienne bardzo szybko powróciły…. Czy zatem warto? Co myślicie na ten temat?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *