Dieta 3D – skuteczne odchudzanie, czy próba wyłudzenia pieniędzy?

Dieta 3D ma być nowym, rewolucyjnym i zaskakująco skutecznym sposobem na odchudzanie. Określana jest jako „system potrójnego odchudzania”.

O jej wysokiej skuteczności można przeczytać na licznych formach. Osoba rozprowadzająca dietę, w formie płatnego pliku do ściągnięcia, w internecie wskazuje na historie wielu osób, którym udało się schudnąć za pośrednictwem metody 3D.
Niestety, pojawia się również wiele komentarzy pełnych rozczarowania, które wskazują, że dieta 3D to nic innego, jak znana i powszechnie dostępna dieta Dukana. Gdyby tak rzeczywiście było, to zakup oferowanej „recepty na skuteczne odchudzanie”, jest zdecydowanie nieopłacalny. Po co inwestować w coś, co ma się za darmo, o czym można poczytać w wielu miejscach w internecie?
Niestety sama nie rozstrzygnę sporu. Nie pokusiłam się na zakup diety 3D, dlatego też mogę jedynie domniemywać i wyszukiwać podobieństw między dwoma wspomnianymi dietami…. Może Wy wiecie na ten temat więcej i podzielicie się swoimi spostrzeżeniami w komentarzach?

Jedynie wzór czy jedno i to samo?
Liczne wypowiedzi użytkowników internetu wskazują, że dieta 3D wzoruje się na diecie Dukana. Równie dużo można odnaleźć głosów, które przekonują, że jedna i druga dieta to to samo. Jaka jest prawda?

Dieta 3D –  co mówią twórcy?

Nie ma wątpliwości, że dieta 3D to dieta proteinowa (podobnie jak dieta Dukana). Do utraty zbędnych kilogramów wykorzystuje się białko dostępne w codziennie spożywanych daniach. Dlaczego właśnie białko? Ponieważ do strawienia tego składnika potrzeba dużo energii. Początek wdrażania założeń diety 3D wymaga wyeliminowania innych składników pokarmowych – węglowodanów i tłuszczy – podobne zalecenie istnieje w diecie dr Dukana. Po kilku dniach do jadłospisu wracają wyłączone z niego warzywa i owoce i tutaj nie ma niespodzianki – odchudzanie na diecie Dukana  przebiega podobnie.

Dietę 3D można podzielić na trzy etapy – szybkiej utraty masy ciała, etapu stabilizującego oraz etapu utrwalającego osiągnięte efekty. Znowu brzmi podobnie?

Jakie efekty można uzyskać? Twórcy diety 3D wskazują, że można liczyć na zgubienie 6 kilogramów w 13 dni. Jakie rezultaty zapewnia dieta Dukana? Daje trochę mniej spektakularne efekty – pozwala schudnąć 15-20 kilogramów w trzy miesiące, co z pewnością daje dużo większe bezpieczeństwo i ochronę przed efektem jojo. Co ciekawe dieta 3D ma być również wolna od ryzyka przytycia po jej zakończeniu.

Dieta 3D pozwala jeść tyle, ile się chce i gubić zbędne kilogramy. W niczym nie różni się od diety Dukana, która również pozwala najadać się do syta. Gwarantuje spalanie kalorii podczas jedzenia, czego zasługą jest oczywiście menu bogate w białka. Utrzymuje rezultaty na długo po zakończeniu odchudzania. Stosowanie się do zaleceń diety Dukana również to gwarantuje!

Warto?
Dieta 3D jako „tajemniczy sposób odchudzania” nie jest powszechnie dostępny, a wiedza dotycząca tego, co zrobić, by zgubić tłuszczyk, jest skrzętnie chroniona. By ją poznać, trzeba zapłacić. Jednak czy warto? Mi osobiście wystarczy to, co jestem w stanie wyczytać z czysto marketingowego tekstu znajdującego się na stronie poświęconej tej diecie. To, czym dzielą się twórcy diety, jest tak podobne do diety Dukana, że przestaje mnie kusić… Jakoś zbyt mocno pachnie mi nieuczciwością, sprzedawaniem kota w worku, czy po prostu poszukiwaniem naiwnych osób…

Oczywiście do wspomnianych wyżej wniosków otworzyła mi drogę intuicja oraz porównania przeprowadzone na niekompletnym materiale, dlatego też nie upieram się przy ich prawdziwości. Chętnie dowiem się, co myślicie na ten temat. Zapraszam do zostawiania komentarzy pod artykułem! Czekam szczególnie na głosy tych, którzy skorzystali z diety 3D!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *