Czy guma do żucia pozwala schudnąć?

Każda metoda jest dobra, o ile jest skuteczna i bezpieczna. To powszechna opinia na temat sposobów dochodzenia do upragnionej, szczupłej sylwetki. Z jej założeniami nie kłóci się teza, że żucie gumy odchudza. Jednak czy można uznać to za prawdę?

Żucie gumy dobre na zęby
Guma bez cukru polecana jest wtedy, kiedy po posiłku nie ma możliwości umycia zębów. Pozwala zminimalizować ryzyko wystąpienia próchnicy. Żucie gumy jest popierane i rekomendowane przez Polskie Towarzystwo Stomatologiczne. Pozwala o ponad 300% zwiększyć wydzielanie śliny, stanowiącej podstawowy i naturalny sposób na ochronę i oczyszczanie zębów. Dzięki gumie można pozbyć się szkodliwych kwasów i zachować odpowiedni poziom pH. Guma do żucia pozwala oczyścić nie tylko zęby, ale również przestrzeń między nimi. Dzięki wybraniu produktu bez cukru uzyskuje się jeszcze większą skuteczność, bez konieczności pochłaniania dodatkowych kalorii zamkniętych w cukrze.

Guma do żucia a emocje
Dla wielu osób żucie gumy stanowi, poza sposobem dbania o zęby, również skuteczną metodę na odreagowanie emocji. Dzięki niemu można zmniejszyć napięcie, pojawiające się, na przykład, w chwili pojawienia się silnej ochoty na słodycze. Badania udowodniły, że żucie, poprzez „zajmowanie ust” ma zmniejszać chęć na przegryzanie. Guma ogranicza ponadto spożycie niezdrowych przekąsek. Jej miętowy smak nie sprzyja jedzeniu słodyczy, które po gumie po prostu nie smakują! Ponadto gumę warto żuć podczas gotowania, co pozwoli uniknąć „smakowania”.

Jeśli jesteś zmęczony, zdenerwowany, chcesz się skupić, guma do żucia może Ci w tym pomóc. Może być doskonałą alternatywą dla innych sposobów rozładowywania emocji. Dzięki niej masz większą szansę, że zapobiegniesz zajadaniu problemów. W takim właśnie rozumieniu żucie gumy pozwala schudnąć. Oczywiście nie pozwoli zrzucić kilkunastu kilogramów, może jedynie wspomóc proces odchudzania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *