Poradnia dietetyczna – czy warto?

Masz wrażenie, że wszystkie diety są dla innych, ale żadna dla Ciebie? Brak Ci indywidualnego podejścia do Twoich problemów? Chcesz z kimś na poważnie porozmawiać o tym, jak ciężko Ci zrzucić zbędne kilogramy? Dyskusje z najbliższymi wydają Ci się jałowe? Nikt nie jest w stanie Ci pomóc? Nie masz racji! Możesz już dzisiaj się wybrać do poradni dietetycznej. Znajdziesz ją w każdym większym mieście.

Dietetyk podpowie Ci, co robić
Nikt tak nie zna się na odchudzaniu tak, jak dietetyk. To właśnie przedstawiciel tej profesji skończył specjalne studia, na których zdobywał kompleksową wiedzę z zakresu radzenia sobie z najpopularniejszymi problemami żywieniowymi. Spędził wiele godzin na komponowaniu menu, jadłospisów dostosowanych do potrzeb osób w różnym wieku, wykonujących rozmaite zawody oraz mających różne oczekiwania w stosunku do zawartości swojego talerza.

Profesjonalista w zakresie żywienia odbywając krótką rozmowę z Tobą, odpowie Ci na nurtujące pytania. Wyjaśni jak pracuje Twój organizm, jak wygląda sprawność Twojego trawienia, szybkość metabolizmu. Wiele poradni dysponuje również specjalistycznym sprzętem do badania zawartości ciała, dzięki czemu jest w stanie ocenić, jaki procent Twojej masy stanowi tłuszcz, mięśnie, woda…Na podstawie tak zebranych informacji w następnej kolejności można opracować indywidualny program odchudzający. Można również ustalić indywidualną dietę dla kobiety w ciąży, karmiącej piersią, zanalizować jadłospis oraz ustalić dietę wzorcową.

Pomoc dla firm
Poradnia dietetyczna oferuje również pomoc firmom. Proponuje przeprowadzenie szkoleń i wykładów z zakresu edukacji żywieniowej, wsparcie dla firm z branży spożywczej (z podstawowym punktem – opiniowaniem produktów). Opiniowanie produktu polega na udzielaniu rekomendacji, ale również na udziale w akcjach edukacyjnych. Niektóre poradnie pomagają w promocji produktu wprowadzanego na rynek, rekomendując go, jako towar godny kupna.

Często do poradni dietetycznej zgłaszają się media – radio, telewizja, prasa czy internet – w celu skonsultowania się z ekspertem na temat aktualnych zagadnień żywieniowych. Taki głos osoby znającej się na temacie jest często cytowany oraz przytaczany przy różnych okazjach, w tym podczas dialogu na najważniejsze tematy z zakresu zdrowego odżywiania. Ekspert może udzielić wywiadu, wystąpić w programach telewizyjnych. Wiele osób pracujących w poradniach pisze również artykuły oraz porady, które następnie publikowane są na portalach poświęconych zdrowiu.

Dieta przez internet
Coraz więcej poradni dietetycznych zajmuje się komponowaniem diety przez internet. Nie jest wymagana wizyta w poradni i rozmowa w cztery oczu. Po wymianie e-maili, telefonów lub uzupełnieniu ankiety żywieniowej przygotowuje się indywidualną dietę, która z założenia ma odpowiadać oczekiwaniom jednej osoby. Podczas jej stosowania można liczyć niekiedy na pomoc dietetyków, konsultując z nimi przebieg skomponowanego przez nich jadłospisu.

Na stronach online można skorzystać również z opcji „zadaj pytanie dietetykowi” – czasami płatnej, a kiedy indziej dostępnej dla ogółu. Pytanie można wysłać w formie pisemnej lub też zadać je twarzą w twarz. Wiele odpowiedzi w poradniach dietetycznych jest dostępnych dla każdego. Na liście pytań można odnaleźć interesujące zagadnienie i skorzystać z udzielonych rad. Na jakie pytania można uzyskać odpowiedź? Właściwie na każde: „co robić, gdy waga od pół roku stoi w miejscu”, „czy rzucenie palenia powoduje tycie?”, „jak skomponować dietę podczas intensywnych ćwiczeń na siłowni?”, „jak osiągnąć płaski brzuch?”, „jak powinna odchudzać się nastolatka?”…itd.

A Ty korzystasz z usług poradni dietetycznej? Opowiedz nam o swoich doświadczeniach w komentarzach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *