Kilka ważnych pytań o Acai Berry

Roślina o właściwościach odchudzających – Acai Berry, robiąca ostatnio prawdziwą karierę wśród suplementów diety, obrosła wieloma mitami. W internecie można przeczytać sprzeczne informacje na jej temat. Zdezorientowani albo po prostu zaciekawieni wysyłacie do nas zapytania. W tym wpisie chciałabym na nie odpowiedzieć.

W jakiej formie dostępna jest Acai Berry?

Acai Berry na polskim rynku dostępna jest jako susz, proszek, sok lub w formie tabletek. Ze względu na miejsce jej występowania oraz konieczność jej transportowania  nie otrzymamy jej w formie świeżych owoców. Najwygodniejsze są oczywiście tabletki, które przyjmuje się dwa razy dziennie – rano i po południu, popijając niewielką ilością wody.

Acai Berry dostępna jest w sprzedaży wielu producentów. Jednak ciągle najpopularniejsza jest Acai Berry Select. Polscy konsumenci obdarzają ją od lat największym zaufaniem.

Jak nie dać się oszukać, kupując jagodę Acai?

Niestety nie wszyscy sprzedawcy są uczciwi. Niektórzy oferują podróbki, w których składzie na próżno będziemy szukać oryginalnej jagody Acai. Szczęśliwie można łatwo omijać nierzetelnych sprzedawców – kupując bezpośrednio u oficjalnego dystrybutora produktu oraz trzymając się z daleka od trudnych do zweryfikowania osób oferujących produkty na popularnych portalach aukcyjnych.
Ponadto warto szczegółowo sprawdzać etykietę produktu. W składzie suplementu Acai Berry powinna znajdować się na pierwszym miejscu, dzięki temu mamy pewność, że właśnie tego składnika w danym preparacie będzie najwięcej. Jeśli decydujemy się na zakup soku, to warto zwrócić uwagę, czy butelka, w jakiej się jagoda w tej formie znajduje, jest wykonana ze szkła. Plastikowe butelki nie gwarantuje zachowania zdrowotnych właściwości soku z acai.

Dlaczego owoce Acai Berry są tak popularne?

Ponieważ ich zażywanie nie kłóci się z przekonaniami żadnych osób. Jest to produkt naturalny , całkiem bezpieczny i wolny od jakichkolwiek skutków ubocznych. Proces produkcji Acai Berry Select przebiega w ekologiczny sposób, bez testowania produktu na zwierzętach. Jagody acai mogą być zażywane przez weganów. Są one koszerne i mogą być także stosowane przez osoby żyjące zgodnie z prawem żydowskim.
Czy jagody acai może stosować każdy?
W zasadzie tak, jednak warto w razie jakichkolwiek wątpliwości skonsultować się z lekarzem. Acai Berry nie powinna być stosowana przez kobiety w ciąży, matki karmiące oraz dzieci. Dlaczego? Z powodu oficjalnego zalecenia, które zakłada, że suplementy diety dla tych grup nie są wskazane.

Jak wygląda i gdzie rośnie jagoda Acai?

To mały ciemnofioletowy owoc występujący naturalnie tylko w brazylijskiej dżungli. Porastający amazońskie palmy, smukłe drzewa osiągające wysokość nawet 15-30 metrów, o długich nawet trzymetrowych liściach. W smaku przypomina jagody oblane słodką czekoladą. Pojedynczy owoc jest mniejszy od winogrona (ma około 25 mm w obwodzie).

Jak wykorzystywana jest Acai Berry  w Amazonii?

Właściwości Acai Berry znane w Europie stosunkowo od niedawna są od dawna stosowane przez populacje brazylijskiej Amazonii. Kilka odmian Acai Berry sprawia, że jest to roślina bardzo rozpowszechniona, której spożycie stanowi około 40% całkowitego wagowego menu. Owoce spożywane są tutaj na słodko i słono, na zimno i ciepło. Bardzo często w połączeniu z muesli. Z Acai produkuje się sok oraz lody smakowe. Natomiast z liści: kapelusze, kosze, maty, miotły.

Co zawiera Acai Berry?

Sproszkowana jagoda acai w 100 gramach zawiera:

  • 52,2 gramów węglowodanów (głównie błonnik, niska zawartość cukru)
  • 8,1 gramów białka,
  • 32, 5 gramów tłuszczu (kwas oleinowy, kwas palmitynowy, kwas linolowy)
  • 44,3 gramów błonnika,
  • witaminę C,
  • 260 mg wapnia,
  • 4,4 mg żelaza,
  • aminokwasy stanowiące 7,59% całej masy,
  • polifenole,
  • antocyjany naturalne antyoksydanty (dwukrotnie wyższa moc niż u innych jagód).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *