• POLECANE PRODUKTY:
  • Dietrine
  • Avatrim
  • Hoodia Gordoni Plus
  • Acai Berry Select

Przegląd środków przeczyszczających

25 Paź
Autor: Dorota
Silvets - Kompleks naturalnych składników wspomagających odchudzanie

Zaparcia potrafią uprzykrzyć życie. Czasami są tak daleko posunięte, że nie sposób sobie z nimi poradzić domowymi sposobami. Nie brakuje również osób, które twierdzą, że szkoda czasu na picie soku z kapusty, czy z cytryny i lepiej wybrać wygodniejszą i skuteczniejszą drogę do wyregulowania pracy układu pokarmowego.

Colon C.

Colon.C to preparat o naturalnych składnikach. Jest tak skomponowany, że ułatwia perystaltykę jelit oraz sprzyja systematycznemu wypróżnianiu. Oprócz błonnika, ma swoim składzie również probiotyki i prebiotyki (pochodzenia roślinnego). Swoją skuteczność opiera na łupinach nasion babki płesznik oraz przyjaznych dla układu pokarmowego bakteriach, których obecność przeciwdziała wielu chorobom. Producent przekonuje, że zażywanie Colon C. nie niesie za sobą żadnych skutków ubocznych. Preparat jest polecany nie tylko dla osób mających problem z zaparciami, ale również dla tych, którzy borykają się z powracającymi zaburzeniami pracy jelit.

Za 180 gramów granulatu zapłacimy około 35 złotych. Producent zaleca dwa razy dziennie (rano i wieczorem) dodawać czubatą łyżkę preparatu do wody lub z soku. Po dwóch tygodniach można zmniejszyć tę ilość o połowę.

Jakie są opinie o Colon C? Osoby stosujące narzekają najczęściej na smak (u niektórych wywołuje nawet odruch wymiotny) oraz na to, że po odstawieniu preparatu pojawia się problem z zaparciami (trzeba się liczyć z efektem uzależnienia). Na plus zaliczają odczucie sytości pojawiające się po zażyciu specyfiku oraz zmniejszenie chęci na jedzenie.

Jeliton

Inną propozycją jest preparat dostępny w saszetkach – Jeliton. Za 18 saszetek zapłacimy około 15 złotych. Jest to zatem stosunkowo tani suplement.

Producent chwali się naturalnym składem, wspomaganiem perystaltyki, gwarancją uczucia lekkości. Przekonuje, że preparat nie podrażnia jelit, łagodzi biegunki, nie powoduje uzależnienia. Dzięki temu, że nie zawiera cukru jest bezpieczny dla diabetyków. Jedna dawka suplementu zaspokaja dzienne zapotrzebowanie na błonnik.

Jaki jest skład Jelitonu? Zawiera on łupiny babki jajowatej. Preparat polecany jest dla osób cierpiących na zaparcia, zespół jelita drażliwego, stany zapalne jelit, w stanach niedoboru błonnika, w trakcie stosowania diety oczyszczającej oraz jako osłona w stanach zapalnych jelit.

Jak wygląda dawkowanie? Jedną saszetkę należy rozmieszać w 100 ml płynu – w wodzie, soku, jogurcie. Na początek warto rozpocząć od jednej, dwóch dawek dziennie, by z czasem przejść do czterech. W przeciwnym wypadku zbyt duża dawka może prowadzić do wzdęć.

Xenna

Xenna to wygodne w stosowaniu tabletki (lub preparat w proszku zamknięty w saszetkach), który swoją skuteczność opiera na takich składnikach, jak: rośliny tropikalne i senes, które pobudzają perystaltykę oraz zwiększają ilość wody w jelicie, stwarzając lepsze warunki do naturalnego wypróżniania. Według producentów, Xenna działa jedynie w jelicie grubym, nie jest wchłaniana w innych częściach układu pokarmowego.

Producent proponuje dwie wersje: Xenna i Xenna Extra (o podwójnej dawce substancji czynnej), dzięki temu ułatwia dostosowane potrzebnej dawki do potrzeb każdej z kobiet.

Jak wygląda dawkowanie? Xennę należy przyjmować raz dziennie, łykając dwie tabletki. Najlepiej przed snem. Dawkę można zwiększyć do około 3-4 tabletek na dzień.

Cenna około 6-10 złotych za 20 tabletek.

Bowtrol Colon Cleanser

Bowtrol Colon Cleanser na pierwszy rzut oka wyróżnia się od wyżej wymienionych specyfików dwoma kwestiami: dość wysoką ceną (149,30 w sklepie Nutrina) oraz nietypowym składem.

Ten naturalny specyfik zawiera: szakłak amerykański, turecki rabarbar, wiąz czerwony amerykański, ekstrakt z drzewa liścia oliwnego, itd. Bowtrol Colon Cleanser to tabletki o neutralnym smaku. Nie zdążymy ich poczuć, a już pastylki zostaną połknięte. To dobra wiadomość zwłaszcza dla tych, którzy narzekają na niesmaczne granulaty i nieładnie pachnące herbatki.

Bowtrol Colon Cleaner to specyfik, który może być zażywany w celu likwidowaniu zaparć, wzdęć, biegunki, wyregulowania pracy układu pokarmowego. Jednak to nie koniec. Poza tym, co napisano wyżej, specyfik pomaga w odchudzaniu, przy jednoczesnym podnoszeniu poziomu energii. Z tego powodu nie kupimy go za parę złotych, ale za cenę, o której wspomniałam powyżej.