Agrafka na piękne uda

Agrafka – motylek to niepozorne urządzenie do ćwiczeń. Na największym serwisie aukcyjnym dostępny za około 30 złotych wraz z kosztem przesyłki. To niewiele, biorąc pod uwagę efekty, jakie można za jego pośrednictwem uzyskać: mianowicie poprawę wyglądu nóg, wyszczuplenie ud w przeciągu kilku tygodni o nawet kilka centymetrów (pracując szczególnie nad wyglądem mięśni przywodzicieli i odwodzicieli).

HIIT – wolno i szybko…

Agrafka to prosty przyrząd, który może być wykorzystywany w trakcie ćwiczeń w formie treningu HIIT (High Intensity Interval Training) czyli w trakcie treningu wyróżniającego się dużą intensywnością ćwiczeń w połączeniu z aktywnością o mniejszej intensywności. Takie ćwiczenia pozwalają przyspieszyć tempo przemiany materii nawet przez kilka dni po zakończeniu treningu.  Dodatkowo zwiększa się wydolność tlenowa organizmu.  Chyba jednak ważniejsze jest to, że w ten sposób można zmobilizować organizm do sięgnięcia po rezerwy tłuszczowe i do rozpoczęcia ich intensywnego spalania.

Czas treningu

Cały trening nie powinien trwać dłużej niż 25 minut. Niestety nie nadaje się on dla osób o niskiej wydolności organizmu. W praktyce powinno to wyglądać tak, że każdy ćwicząc na agrafce, powinien wykonać tyle powtórzeń w serii, by mieć poczucie, że nie jest w stanie zrobić to jeszcze raz lub że łączyłoby się to ze zbyt dużym obciążeniem. Samo ćwiczenie polega na ściskaniu udami przyrządu. Ćwiczenie na agrafce dobrze połączyć z inną aktywnością fizyczną, na przykład marszem, biegiem czy pływaniem.

Kilka centymetrów mniej…

To, co najlepsze w przyrządzie, o jakim mowa, to to, że w wielu przypadkach, o czym świadczą liczne wypowiedzi na forum, pozwala uzyskać zdumiewające efekty w bardzo krótkim czasie. Już kilka tygodni wystarczy, by pozbyć się z ud kilku centymetrów.

Jeden produkt a tyle możliwości…

Dobra wiadomość jest również taka, że agrafka nie służy do ćwiczeń tylko mięśni ud. Za jej pośrednictwem można wymodelować ramiona, mięśnie klatki piersiowej, a nawet mięśnie brzucha.

Uwaga! Podczas intensywnych ćwiczeń agrafka może się nawet złamać.

Jak ćwiczyć na agrafce?

To bardzo proste urządzenie, na którym można ćwiczyć na wiele sposobów:

  • umieszczając między udami i ściskając,
  • zakładając na wysokości kostek i ściskając,
  • jeden koniec umieszczamy na podłodze, drugi pod stopę i naciskamy na przyrząd,
  • agrafkę umieszczamy z tyłu pleców i ściskamy ją,
  • agrafkę umieszczamy nad głową i ściskamy ponad nią rękami,

Gdzie kupić?

Agrafkę można kupić w większości sklepów sportowych, a nawet w marketach. Istnieje możliwość zamówienia jej również przez internet.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *