Jak stosować kosmetyki wyszczuplające?

Kosmetyki wyszczuplające mają to do siebie, że wzbudzają wiele emocji. Nie brakuje takich głosów, które negują ich zasadność stosowania. Jeśli bowiem jedno opakowanie nie pozwoliło zauważyć efektów stosowania, padają komentarze, że w takiej sytuacji nie ma miejsca do oceniania ich skuteczności. Tymczasem producenci wielu specyfików: nawilżająco-ujędrniających-liftingujących jest przekonanych, że zdecydowana większość powodów nieskuteczności kosmetyków wyszczuplających leży w nieprawidłowego ich stosowania.

Daj mu czas!

Czasami sam producent zastrzega, że na efekty stosowania danego specyfiku trzeba poczekać dłużej niż kilka tygodni. Bierze się pod uwagę nie tylko pierwsze, ale widoczne, odczuwalne efekty. Stąd prawdziwym marnotrawstwem pieniędzy jest stosowanie co chwilę innych specyfików, zamiana jednego produktu na drugi, zanim skończy się stosowanie chociaż jednego.
Skuteczność danego preparatu można oceniać dopiero po dwóch zużytych opakowaniach. To taka średnia i szansa, jaką należy dać każdemu producentowi. Zakładając jednak, że dany specyfik stosuje się w odpowiedni sposób, dając mu możliwość na skuteczne działanie

Pamiętaj o peelingu

Nawet najbardziej skuteczne składniki nie zadziałają, jeśli nie będą miały możliwości przeniknięcia na głębsze warstwy skóry. Skóra stanowiąca naturalną barierę ochronną, zabezpiecza nie tylko przed wirusami, bakteriami, czy po prostu zanieczyszczeniami pochodzącymi ze środowiska zewnętrznego, ale również przed składowymi najpopularniejszych kosmetyków. Z tego powodu zanim zastosujemy jakikolwiek preparat należy przygotować do tego skórę.

Peeling warto połączyć z aktywującym usuwanie martwych komórek i warstw naskórka masażem. Najlepiej do tego celu nadają się gruboziarniste peelingi dostosowane do użytku pod prysznicem. Na rynku mamy wiele rodzajów peelingów do wyboru: mechaniczne i peelingi mechaniczno-enzymatyczne.

Masaż każdego dnia

Skóra, która jest systematycznie masowana jest jędrniejsza, ma piękniejszy kolor i wygląda po prostu zdrowiej. Nic dziwnego, skoro pozornie mało znaczący masaż pozwala aktywować ważne procesy metaboliczne i stymuluję ją do jeszcze efektywniejszej pracy oraz szybszej regeneracji. To nie wszystko, ważną zaletą masaży jest dotlenienie tkanek, wszystko za sprawą rozszerzenia naczyń krwionośnych i umożliwienia tym sposobem jeszcze efektywniejszego przepływania krwi do kluczowych tkanek w organizmie.  Dodatkowo tę samą drogą usuwane są zbędne produkty przemiany materii.
Masaż można wykonać w klasyczny sposób, nakierowując słuchawkę prysznica na miejsce, na którego wyszczupleniu najbardziej nam zależy lub zdecydować się na orzeźwiającą kąpiel w otoczeniu soli lub żelu wyszczuplającego.

Intensywne spalanie

Każdy producent informuje na opakowaniu preparatu, w jaki sposób należy go nakładać. Warto kierować się tą instrukcją. Dodatkowo dobrze wiedzieć, że nawet jeśli kosmetyk ma być tylko wklepywany, to nigdy nie zaszkodzimy, a w wielu sytuacjach po prostu zadecydujemy o tym, że preparat w ogóle zadziała, jeśli go intensywnie wmasujemy.
Taka aplikacja połączona z masowaniem będzie naprawdę skuteczna. Im lepiej się przyłożymy do masażu, tym zapewnimy sobie lepsze efekty działania kosmetyku. Nie musimy obawiać się, że masaż będzie trwał za długo. Można śmiało stwierdzić, że im dłużej, tym lepiej. Oczywiście w ramach rozsądku. Brak masażu i powierzchowna aplikacja sprawia, że większość preparatu zamiast wnikać głęboko pozostaje po prostu na powierzchni skóry.

Wysoka temperatura

Nie bez przyczyny aktywne preparaty wyszczuplające warto aplikować od razu po kąpieli, kiedy skóra jest rozgrzana. Wtedy kosmetyki mają szansę dużo lepiej zadziałać. Dodatkowo, by jeszcze przedłużyć te intensywne działanie, warto po aplikacji preparatu okryć się ręcznikiem (tak jak jesteśmy okrywane w trakcie zabiegów w SPA) lub po prostu założyć na siebie szlafrok, szczelnie się nim opatulając.
Pewnym rozwiązaniem jest skorzystanie z zalet folii, która znajduje szerokie zastosowanie w terapii antycellulitowej, wspomagając spalanie tkanki tłuszczowej i aktywizującej metabolizm.

Aktywność fizyczna

Niestety sam preparat stymulujący odchudzanie nie wystarczy, by uzyskać naprawdę dobre efekty. Konieczne jest dodatkowo włączenie aktywności fizycznej. Tak zaplanowane odchudzanie ma z jednej strony pomóc w utracie zbędnych kalorii, a z drugiej – w skutecznym modelowaniu ciała.

Kosmetyki wyszczuplające w sklepie Nutrina otrzymasz tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *