Najlepsza dieta na utratę wagi

Dlaczego u jednych to takie proste, a inni z kolei muszą się męczyć, żeby zrzucić chociażby kilogram? Czy istnieją jakieś skuteczne diety? A może w moim przypadku niemożliwa jest utrata przysłowiowego brzuszka?

Takie to pytania mogą pojawiać się w Twojej głowie, kiedy stoisz na wadze, a ona wskazuje, że wbrew zaklinaniu rzeczywistości, znowu masz więcej kilogramów. Warto usiąść i na spokojnie zastanowić się nad tym, czy aby na pewno nasza dieta jest odpowiednia.

Najlepiej się nie odchudzać

Istnieją setki, jeśli nie tysiące metod na utratę zbędnych kilogramów. Problem polega na tym, że wiele z nich jest niezdrowych i niekoniecznie pozwolą nam zmniejszyć wagę. Istnieją diety, które mogą budzić nawet obrzydzenie. Przykładowo – odchudzanie przy użyciu… tasiemca. Tak, dobrze czytacie. Pamiętacie zapewne z lekcji biologii niektóre informacje na temat tego pasożyta. Taka metoda odchudzania była stosowana jeszcze w XIX wieku, jednak obecnie zmienił się znacznie sposób dostarczania tasiemca do organizmu. Połykamy tabletkę i tyle. Zaczyna się on rozwijać w naszym organizmie. Pierwsze efekty mogą się spodobać, tylko, że należy pamiętać o tym, że to pasożyt, więc przy okazji pozbywa nas istotnym składników odżywczych.

Nieco mniej radykalna, ale niekoniecznie skuteczna jest tak zwana dieta kopenhaska. Trwa dokładnie 13 dni i nie może być ani przerwana, ani też przedłużona. Przez ten czas mamy naprawdę bardzo restrykcyjne menu, któremu wiele osób – szczególnie aktywnych zawodowo – może nie podołać. Można stracić nawet do 8 kilogramów. Problem polega na tym, że kiedy wrócimy do normalnego jadłospisu to wróci to co zrzuciliśmy, nawet z nadwyżką.

Najlepsza dieta na utratę wagi

Przedstawione powyżej przykłady pokazują dwie prawdy dotyczące odchudzania. Po pierwsze – inaczej niż w „metodzie na tasiemca” – musimy odchudzać się z głową. Po drugie, nie jest sztuką w znaczący sposób ograniczyć to ile jemy w ciągu dnia. Pomoże, ale na krótko. Najbardziej skuteczną będzie dieta oparta na paru prostych zasadach.

Zacznijmy od tego, że wbrew pozorom, aby stracić na wadze nie trzeba ograniczać się do jednego, czy też dwóch posiłków dziennie. Idealnym rozwiązaniem była by liczba 5 w ciągu dnia. Istotne, abyśmy jedli o mniej więcej stałych porach, a same posiłki były niewielkie. To pozwala wyrównać (po dotychczasowym niekontrolowanym jedzeniu) przemianę materii, a potem ją przyspieszyć, czyli de facto wykonać pierwszy krok do odchudzania.

Istotne jest oczywiście też to, co będziemy jeść. Wbrew temu co twierdzi wielu twórców, ale i zwolenników różnych diet, wcale nie należy rezygnować ze wszystkiego. Jeść należy przede wszystkim z głową. Twoje menu musi zawierać wszystkie najważniejsze składniki odżywcze, tak aby organizm funkcjonował prawidłowo. Dodatkowo pamiętać należy o tym, aby unikać raczej tłuszczy w większych ilościach. Jednak nie możemy całkowicie zrezygnować z tego składnika. Z produktów, które należy jeść wymienić wypada przede wszystkim warzywa strączkowe, ryby, drób, a także nabiał niskotłuszczowy. Przy okazji zasada „pięć porcji warzyw i owoców dziennie”, ma jak najbardziej zastosowanie.

Odrębną kwestię stanowi pytanie czy dieta potrzebuje stosowania suplementów diety, takich jak na przykład Hoodia Gordonii Plus? To oczywiście zależy od ich przeznaczenia, skuteczności, no i oczywiście bezpieczeństwa. Wspomniany preparat przyspiesza metabolizm, a jednocześnie pomaga mniej jeść. To dość istotne przy odchudzaniu. Wybór jednak pozostaje w Waszej gestii. Warto mieć jednak świadomość tego, że taki suplement diety może pomóc w utracie nadmiaru kilogramów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *