Co ma wpływ na pracę tarczycy?

Tarczyca to wyjątkowo kapryśny organ, który może odmówić posłuszeństwa w każdym momencie życia. Niewielka zdawać by się mogło mało znacząca tarczyca spełnia bardzo ważne funkcje. Produkuje trzy ważne hormony niezbędne do prawidłowego funkcjonowania zwłaszcza kobiecego organizmu. Dlatego warto wiedzieć, na co zwracać uwagę w jej funkcjonowaniu i kiedy warto wdrożyć suplementację i wybrać się do lekarza.

Częściej chorują kobiety

Na wszystkie dysfunkcje związane z pracą gruczołu tarczycy najczęściej skarżą się kobiety. Zasada ta jest aktualna, zarówno jeśli weźmiemy pod uwagę: nadczynność, niedoczynność tarczycy, stany zapalne tarczycy, a nawet nowotwory.

Co ma wpływ na funkcjonowanie tarczycy?

Naukowcy zauważają, że wpływ na zwiększoną podatność na zachorowania tarczycy u kobiet mogą mieć żeńskie hormony płciowe. To sprawia, że problemy z tarczycą najczęściej mają związek z tak zwanymi burzami hormonalnymi, typowymi w różnych okresach życia: dojrzewania, ciąży, karmienia piersią, w okresie przekwitania. Często problemy z tarczycą pojawiają się, kiedy z jakichś powodów nie funkcjonuje prawidłowo układ odporności, czego skutkiem jest zmuszanie tarczycy do produkcji większej ilości hormonów lub nawet niszczenie gruczołu.

Na kłopoty z tarczycą może mieć wpływ również stres, który zazwyczaj jest bardziej przeżywany przez kobiety niż przez mężczyzn.

Często słabszym ogniwem okazuje się również praca przysadki mózgowej, która w normalnych warunkach wytwarza hormon TSH sterujący pracą tarczycy.

Do prawidłowego funkcjonowania tarczycy potrzebny jest również jod. Jest to składnik, który powinien być dostarczany wraz z dietą. Ma wpływ na funkcjonowanie całego organizmu, jego działanie jest niezwykle złożone: usprawnia funkcjonowanie układu nerwowego, reguluje przemianę materii. Jeśli do organizmu trafia zbyt mało jodu, tarczyca zaczyna się rozrastać. Zgodnie z zasadą, że niedobór będzie mógł być w przyszłości uzupełniony, poprzez zwiększenie ilości przechowywanego jodu w powiększonym gruczole. Niewielkie powiększenie tarczycy często jest niezauważalne, ale jeśli zostanie odkryte, nie warto go ignorować. Może bowiem być przyczyną zarówno niedoczynności, jak i nadczynności organu.

Jak poprawić funkcjonowanie tarczycy?

Poprawa funkcjonowania tarczycy to ważne wyzwanie. Głównie dlatego, że wszelkie nieprawidłowości w jej pracy prowadzą do licznych konsekwencji: rozdrażnienia, przemęczenia, kołatania serca, czy skłonności do tycia lub chudnięcia.

Dlatego często w leczeniu otyłości i na drodze do pięknej sylwetki warto wykonać podstawowe badania, które dadzą nam znać, czy problemy z zrzuceniem wagi nie mają przyczyny zdrowotnych. Bardzo często za zbyt wysoką wagą kryje się bowiem po prostu niedoczynność tarczycy, a z tą można walczyć poprzez stosowanie leków normalizujących pracę gruczołu. W jaki sposób? Najlepiej sprawdzonymi i bezpiecznymi metodami.
Thyromine to w pełni naturalny i bezpieczny środek wspomagający pracę tarczycy.  Przyspieszający metabolizm, który w trakcie chorób tarczycy zwalnia oraz pobudza gruczoł do produkcji wystarczającej ilości hormonów. Wszystko to sprawia, że Thyromine pozwala sobie poradzić z konsekwencjami nieprawidłowego działania tarczycy: otyłością, depresją, spadkiem libido, jak również utratą piękna przez skórę, która staje się szorstka i matowa.

To nie wszystko, producent jest tak pewny swojego produktu, że obejmuje go 90-dniową gwarancją zwrotu pieniędzy. Można z niej skorzystać w przypadku niezadowolenia, także wtedy, kiedy oceni się, że tabletki okazały się nieskuteczne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *