Mniejszy obwód brzucha a lepsza jakość snu

Utrata dodatkowych kilogramów z brzucha to nie lada wyzwanie. Często bowiem mimo wyszczuplenia sylwetki, brzuch pozostaje. Jednak warto rozpocząć starania, by nie tylko poprawić wygląd, ale również codzienną jakość życia. Amerykańskim naukowcom udało się udowodnić, że to również prosty sposób na poprawę jakości snu.

Lepszy sen

Naukowcy z Johns Hopkins University w USA udowodnili, że utrata nadmiernych kilogramów zgromadzonych w okolicy talii, już o około 15%, pozwala w znaczący sposób poprawić jakość snu. Osoby badane, które schudły z talii, spały lepiej i dłużej, a każdego poranka miały więcej energii do działania.

Jak wyglądały badania?

Do badań zaproszono 77 osób z nadwagą lub otyłością mających cukrzycę typu 2. Osoby badane podzielono losowo na dwie grupy. Jedna z grup przeszła na dietę wraz z nadzorowanym treningiem fizycznym, a druga jedynie zastosowała dietę.

Uczestników badania poproszono o wypełnienie ankiety snu zarówno na początku, jak i na końcu badania, by określić pojawiające się problemy ze snem. Zwrócono uwagę na występowanie bezdechu sennego, bezsenności, niespokojnego snu, nadmiernej senności, stosowania środków uspokajających oraz trudności z koncentracją w ciągu dnia.

Badaniu poddano również wskaźnik masy ciała oraz ilość tkanki tłuszczowej w okolicy brzucha. Czynniki te poddano weryfikacji zarówno na początku, jak i na końcu badania. Obie grupy straciły średnio 15% swojej masy ciała.

Do jakich wniosków doszli naukowcy? Okazało się, że w dwóch grupach jakość snu poprawiła się, niezależnie od stosowanych metod na schudnięcie średnio o 20%.  Wyniki dały jasny wniosek, że poprawa jakości snu miała istotny związek z ogólną utratą masy ciała, szczególnie z okolicy brzucha. Co ciekawe wynik okazał się niezależny od wieku, płci uczestników badania, jak również tego, czy utrata ciała pochodzi z samej diety, czy zmian jadłospisu w połączeniu z ćwiczeniami.

Dlaczego warto walczyć o lepszą jakość snu?

Wystarczająco dobra jakość snu jest bardzo istotna z punktu widzenia zdrowia psychicznego i fizycznego każdego człowieka. Pozwala zachować dobre samopoczucie oraz dobrze funkcjonować zarówno w pracy/szkole, jak i poza nią. Jest niezbędna do zachowania życiowej harmonii. Ma kluczowe znaczenie w funkcjonowaniu układu krążenia. Przewlekłe zakłócenia snu zwiększają ryzyko wystąpienia nadciśnienia tętniczego, jak również udaru i zawału serca. Powoduje również nieregularne bicie serca.  Rozregulowaniu dobowego cyklu snu sprzyja otyłość i nadwaga.

Jak schudnąć w dobrym stylu?

Okazuje się, że do listy argumentów, które przemawiają za tym, żeby schudnąć, można dodać  potrzebę poprawy jakości snu. Utrata tkanki tłuszczowej z talii pozwala w pozytywny sposób wpłynąć na codzienną regenerację.

W jaki jednak sposób osiągnąć ten efekt? Oczywiście kluczowe jest zastosowanie diety oraz planowanie systematycznego wysiłku fizycznego. Jednak to nie wszystko. Często tłuszcz na brzuchu jest oporny na stosowanie wielu metod, wtedy z pomocą mogą przyjść dobre suplementy diety, na przykład tabletki African Mango, które zostały stworzone z myślą o redukcji tkanki tłuszczowej z obszaru brzucha. Dzięki silnemu przeciwutleniaczowi Irviginia Gabonensis uzyskuje się efekt przyspieszenia metabolizmu oraz aktywizacji spalania tłuszczu z talii. Dodatkowo za sprawą dużej ilości błonnika, tabletki pozwalają uzyskać efekt sytości oraz przeciwdziałają podjadaniu.

Producent pewny jakości swojego produktu oferuje 90-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy w przypadku niezadowolenia. Warto spróbować za jego pośrednictwem nie tylko poprawić swój wygląd, ale również jakość snu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *