Jak pozbyć się drugiego podbródka

Wygląd dla wielu osób, to bardzo ważna sprawa. Kiedy tylko pojawia się jakiś problem, zaczyna się szukanie rozwiązań. Co ciekawe, zazwyczaj jest tak, że sami sobie „przygotowujemy ten los”, bo nasz wygląd i ewentualne negatywne jego zmiany są zależne w głównej mierze od nas samych.

 

Nie inaczej jest w przypadku drugiego podbródka. Często „pieszczotliwie” jest on określany jako poduszeczka, bo w zasadzie ją przypomina, ale sam problem już taki miły nie jest. Spróbujmy więc zastanowić się jak zadbać o to aby nasze rysy twarzy były jak najbardziej zbliżone do wymarzonego ideału.

 

Skąd bierze się drugi podbródek?

 

Tak to jest zazwyczaj z różnymi defektami dotyczącymi naszej urody, że dość łatwo się pojawiają, ale z usuwaniem – przynajmniej niektórych – trzeba się namęczyć. Przykłady można by mnożyć, ale skupmy się na naszym drugim podbródku. Jego pojawienie się to zazwyczaj efekt kilku zaniedbań. Zacznijmy od najbardziej oczywistego – zła dieta. To zresztą przyczyna wielu zmian w naszym ciele, które nam się nie podobają. Działa to dość prosto. Im więcej jemy, tym więcej ważymy, a te kilogramy gdzieś muszą się „zmieścić”. Podbródek to jedno z takich miejsc. Jednak nieodpowiednia (zbyt tłusta) dieta to nie jedyny powód, który tworzy tę „miękką poduszeczkę”.

 

Kolejny czynnik może się wydać co najmniej niezwiązany z podbródkiem. Otóż, za jego powstanie może odpowiadać… spanie. Tak, a dokładniej rzecz biorąc chodzi o pozycję w jakiej śpimy. Jeśli często opieramy głowę o klatkę piersiową to jesteśmy bardziej narażeni na wystąpienie podwójnego podbródka. Generalnie nasza postawa, jak i „chowanie” głowy – niekoniecznie podczas snu – ma duży wpływ na to, czy pod naszą brodą pojawi się mało estetyczna poduszka. Dlaczego akurat takie czynniki? To dość proste. Na przykład, często chowając głowę – a więc umieszczając ją w mało naturalnej pozycji – powodujemy problemy ze sprężystością włókien, które budują skórę. Stają się one coraz bardziej wiotkie, czy lepiej było by napisać – słabsze. To powoduje niejako opadanie skóry, a w połączeniu z nadwyżką kilogramów skutkuje drugim podbródkiem. W momencie kiedy zauważymy pierwsze jego oznaki, czas zacząć działać.

 

Jak pozbyć się drugiego podbródka?

 

Możliwości mamy kilka. Zacznijmy może od ćwiczeń. Jest ich co najmniej kilkanaście, a do najbardziej popularnych zalicza się między innymi napinanie mięśni (naprzemiennie z rozluźnianiem) szyi. Ciekawym pomysłem jest też wyraźne mówienie samogłosek. Jeśli masz chwile czasu na bezruch, to przez 5 minut (najlepiej codziennie) trzymaj głowę odchyloną w tył. Ostatnim z popularnych ćwiczeń jest wyciąganie języka. Staramy się to zrobić jak najdalej, a potem jego końcówkę podnosimy do góry napinając przy tym mięśnie szyi. Pamiętajcie tylko, by nie robić tego w stronę obcych ludzi, bo nie wiadomo jak zareagują.

 

Istnieją również kremy, które pozwalają likwidować drugi podbródek. Niech za przykład posłuży preparat o nazwie Vexum.SL. Oparty jest on o składniki, które pozwalają szybko zlikwidować nadmierną ilość tłuszczu w okolicach właśnie podbródka. Co ciekawe stosować mogą go zarówno kobiety, jak i mężczyźni.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *