Magiczna moc ketonów

Ostatnie doniesienia ze świata nauki mogą wydawać się niewiarygodne, jednak długie badania pozwoliły udowodnić ich prawdziwość. Naukowcy z Londynu stworzyli ciekawy napój, który nie tylko pomaga w terapii odchudzającej, ale dodatkowo pozwala zmniejszyć ryzyko wystąpienia choroby Alzheimera, padaczki oraz cukrzycy. Ponadto może stanowić również ważne źródło energii. Dzięki jego pomocy jeden z wioślarzy miał pobić swój rekord świata…

W pełni naturalne

Co niesamowite napój, o którym mowa został opracowany przez Kieran Clarke, profesor biochemii fizjologicznej na Uniwersytecie w Oksfordzie, będącego szefem grupy badawczej badającej metabolizm na rozkaz armii amerykańskiej.

Napój, który udało się stworzyć nie zawiera nowego leku, inwazyjnie działających substancji, składników powodujących skutki uboczne. Został on stworzony na bazie ketonów, czyli składnika, który jest produkowany przez nasz organizm bez ustanku. Ketony to nic innego, jak małe, a jednocześnie wydajne źródła energii, stanowiące same w sobie podpowiedź dla organizmu, kiedy zacząć używać nasze zapasy tłuszczu na energię.

Braki ketonów

Niestety w naturalnych warunkach trudno zachować w ciele wysoką wartość ketonów. Procesy przebiegające w organizmie nie dają takiej możliwości. Mimo że zanim sięgniemy po kanapkę, na przykład przed śniadaniem ich wartość jest wysoka, to spada ona po przejściu na dietę o wysokiej zawartości tłuszczu (np. Atkinsa), kiedy z organizmu zostają usunięte dobrze działające na sylwetkę ketony. Ten proces oczywiście nie jest u zasady przeciwnikiem naszego wyglądu. Pozwala on w naturalny sposób utrzymać odpowiedni poziom energii – szczególnie dla mózgu i mięśni.
Badania profesor Clarke pozwoliły jednak udowodnić, że ketony można uzupełnić. Jak się okazało wystarczy wprowadzić do diety odpowiedni napój.

Lepsza dieta wysokotłuszczowa?

Przez 30 lat starano się propagować twierdzenie, że w procesie zachowania szczupłej sylwetki najlepsza jest niskotłuszczowa dieta z dużą ilością węglowodanów. Taki jadłospis miał również okazać się receptą na zdrowe serce oraz stanowić ochronę przed cukrzycą.

Tymczasem okazało się, że to właśnie poprzez brak uzyskiwania energii z węglowodanów organizm zaczyna uwalnianie tłuszczu. Dlatego dieta wysokowęglowodanowa w odróżnieniu od wysokotłuszczowej dla sylwetki może być dużo bardziej niekorzystna. Jeśli w ciele nie ma energii z węglowodanów, uwalniane są zapasy tłuszczu, które w wątrobie zamieniane są w energię. Ponadto niejako efektem ubocznym diety ketogenicznej, czyli niskowęglowej, jest obniżenie poziomu cukru.

Dieta ketogeniczna a cukrzyca i padaczka

Profesor Clarke podczas swoich badań skupił się również na osobach cierpiących na cukrzycę. Wyniki mogą również imponować. Okazało się, że podawanie trzy razy dziennie ketonowego napoju w połączeniu z normalną dietą pozwala znacząco poprawić wyniki. Waga badanych spadła, zmniejszyło się stężenie glukozy, cholesterolu oraz ilości tłuszczu we krwi. Ponadto odnotowano korzyść w postaci zwiększenia energii.
Kolejne badania pozwoliły udowodnić, że dieta ketagoniczna daje również dobre wyniki w procesie leczenia padaczki u dzieci.

Zdrowiej

Profesor, który rozpoczął swoje badania nad działaniem ketonów na szczurach, nie kryje swojego podziwu w mediach. Podkreśla, że zastosowany nowy związek pozwolił zwiększyć pokłady energii fizycznej i psychicznej. Zwierzęta stały się wyraźnie zdrowsze, utraciły tkankę tłuszczową i wykazano u nich niższy poziom trójglicerydów, czyli kwasów tłuszczowych we krwi oraz niższy poziom cukru we krwi. Dodatkowo ich stosowanie nie doprowadziło do wystąpienia szkodliwych skutków ubocznych.

Jak działają ketony w procesie odchudzania?

Ketony przede wszystkim oddziałują na przyczynę problemu utrzymania optymalnej wagi ciała. Trafiając do odpowiedzialnego za powstanie głodu ośrodka mózgu, pozwalają zmniejszyć łaknienie oraz wspomóc proces utraty masy ciała. W taki sam sposób, jak to się dzieje na diecie bogatej w tłuszcze.
Badania profesor Clarke prowadzono przez ponad 10 lat. Podkreśliły one znaczenie czegoś, co już wcześniej zostało wykorzystane w świecie dobrych suplementów diety. Ketony jako cząsteczki odchudzające stanowią bardzo ważny składnik w pełni naturalnego środka odchudzającego Raspberry Ketone Max. Tabletki zawierają bowiem 300 mg ketonów pochodzących z malin, które stymulują przemianę materii, przeciwdziałają zmęczeniu, dodają energii oraz poprawiają ogólne samopoczucie. Warto je wypróbować, mając na uwadze wszystko to, co powyżej: masę korzyści dla zdrowia i wyglądu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *